Специјално издање часописа „ENTROPY“

SPECIJALNO IZDANJE ČASOPISA „ENTROPY“: APPLICATION OF INFORMATION MEASURES FOR ANALYSIS AND PREDICTABILITY OF RENEWABLE ENERGY TIME SERIES

Poziv za podnošenje radova

Međunarodni interdisciplinarni naučni časopis „Entropy“ je objavio poziv za podnošenje radova za specijalno izdanje pod nazivom „Application of Information Measures for Analysis and Predictability of Renewable Energy Time Series“. Gostujući urednici specijalnog izdanja su prof. dr Dragutin T. Mihailović, Poljoprivredni fakultet Univerziteta u Novom Sadu i član Programskog veća Centra za meteorologiju i modeliranje životne sredine Univerziteta u Novom Sadu i prof. dr Miloud Besafi (Miloud Bessafi), Fakultet za prirodno-matematičke nauke i tehnologiju Univerziteta La Reunion (Faculty of Sciences and Technology, University of La Réunion), Francuska.

U fokusu specijalnog izdanja časopisa „Entropy“ su istraživanja koja se bave problamatikom  u oblasti obnovljive energije korišćenjem pristupa teorije informacije. Radovi na granici teorije informacije, obnovljive energije i drugih disciplina su takođe dobrodošli.

Rok za predaju radova je 31. maj 2019. godine.

Detaljnije informacije: http://www.mdpi.com/journal/entropy/special_issues/RETS#info

Документ у прилогу:
AttachmentSize