Важно обавештење за наставнике и студенте

-------- Обавештење за наставнике --------

Увођењем новог софтверског решења за рад студентске службе стекли су се услови за следеће промене рада наставника:

1.   Укида се потписивање индекса од стране наставника. Потписивање индекса је служило само као доказ за студентску службу да је студент обавио предиспитне обавезе и да има право на потпис.

2.   Обавезује се наставник да до 15.06.2018. године достави списак студената који НИСУ испунили предиспитне обавезе (тј "немају право на потпис") и немају право да полажу испит. Остали студенти имају аутоматски оверен семестар (без доласка на шалтер) и омогућено им је да полажу предмете слушане у семестру. Ако наставник не достави списак до наведеног термина, онда сви студенти имају право на полагање испита.

3.   Обавезује се наставник да достави нови списак студената кад и ако студент испуни предиспитне обавезе. Студенти са списка који нису испунили предиспитне обавезе не могу уопште да пријаве испит и та забрана им се мора укинути ако постоји могућност да накнадно испуне обавезе (зависи од организације предмета).

4.   На записнике се не смеју дописивати студенти (из било ког разлога) јер не постоји могућност да се њихова оцена унесе у нови софтвер. Студент при пријављивању испита зна да ли му је пријава прихваћена или не (одмах добија обавештење или објашњење зашто не) и зна да ли може или не полагати испит.

5.   Студент на испит доноси индекс и попуњену пријаву а може да полаже испит само ако је на достављеном записнику. Наставник уписује оцену (и пратеће бодове ако их има) у индекс и задржава пријаву као и до сада.

6.   Рок за враћање записника са пријавама је 5 дана после завршетка испитног рока.

-------- Обавештење з​а студенте --------

Увођењем новог софтверског решења за рад студентске службе стекли су се услови за следеће промене:

1.   Укида се потписивање индекса од стране наставника као услов за оверу семестра.

2.   Обавезује се наставник да до 15.06.2018. године достави списак студената који нису испунили предиспитне обавезе (тј "немају право на потпис") и немају право да полажу испит. Остали студенти имају аутоматски оверен семестар и омогућено им је да полажу предмете слушане у семестру.

Предност овог решења је што задужујемо наставнике да доставе имена студената који немају право на полагање испита уместо да 2500 активних студената доласком на шалтер доказују (потписом наставника) да имају право на полагање испита због 40-50 студената који то право немају. Ако наставник не достави списак онда сви имају право на полагање (наставник може и сам да води евиденцију, студент зна да нема право на полагање испита и да нема смисла да пријављује тај испит иако му се он налази у списку испита које може да пријави). Тако студенти неће губити време на шалтеру а студентска служба неће 5 дана оверавати семестар.

3.   Наплата трошка "овера семестра" и даље постоји и наплатиће се аутоматски са рачуна студената 6.07.2018. јер је рад студентске службе исти као и пре (морају да предмете које студент прати у семестру пребаце у предмете које могу да полажу) али се то ради без доласка студената на шалтер. У јунском и јулском року ће бити омогућена пријава свих предмета које се слушају без провере да ли студент има право на полагање или не (јер је пријава испита много раније него крај наставе).

4.   На рачуну студента је потребно да буде довољно средстава да се могу пријавити испити за јунски рок, испити за јулски рок, оверити семестар и измирити све доспеле обавезе по било ком основу (нпр. рате за школарину). Испитни рокови су, на захтев студeната, раздвојени па се посебно пријављује за јунски (24.05-04.06.2018) а посебно за јулски испитни рок (19.06-25.06.2018.).

5.   Систематски прегледи за 1. и 3. годину се проверавају из индекса као и до сада али сада не за оверу семестра већ за упис следеће године (без печата здравственог центра се не може уписати нова година нити обновити стара).

6.   Радна пракса се третира као и сваки други предмет јер доноси бодове и оцену уписује наставник.

7.   Упис у следећу годину може да изврши сваки студент који има довољан број бодова (тренутно 48 за редовне и 37 за самофинансирајуће) без обрзира да ли има забрану за полагање неког испита.

8.   За упис у следећу годину студент треба да измири све своје финансијске обавезе, да има довољно средстава на свом рачуну за упис нове године, да дође на шалтер, донесе документа и индекс и да се у индекс упише година студирања.