УНИВЕРЗИТЕТ У НОВОМ САДУ У ПРВИХ 250 НА QS РАНГ ЛИСТИ У ОБЛАСТИ ПОЉОПРИВРЕДЕ И ШУМАРСТВА

Универзитет у Новом Саду по други пут се појављује на QS ранг листи (QuacquarelliSymonds, Велика Британија) и налази се међу 250 најбољих универзитета из области пољопривреде и шумарства, пошто је рангиран између 201. и 250. места, што представља напредак у односу на прошлогодишње рангирање када је Универзитет у Новом Саду био између 251. и 300. места.

QS ранг листа једна је од три најзначајније листе за рангирање универзитета у свету, поред Times Higher Education листе и Шангајске листе. Критеријуми на основу којих се рангирају универзитети на QS ранг листи су академска репутација, цитираност радова, репутација послодавца и h-индекс цитираности истраживача.

За овај успех Универзитета у Новом Саду заслужни су Пољопривредни факултет и Институт за низијско шумарство и животну средину.

______________________

Пољопривредни факултет Универзитета у Новом Саду је поставио високе стандарде у области међународне сарадње и налази се у друштву водећих институција у тој области у свету. О томе сведочи и позиција партнерских универзитета на ранг листи: OSU-Oregon State University (22. место); NMBU-Norwegian University of Life Sciences (23 место); UHOH-University of Hohenheim (34. место); BOKU-University of Natural Resources and Applied Life Sciences (39. мето), WULS-Warsaw University of Live Sciences (42. место); NAFU-North West Agriculture and Forest University (51-100).