ФИТОМЕДИЦИНА

Студијски програм Фитомедицина,

Наставни програм, 2021

Фитомедицина

Чак 33% штета у свету настаје од проузроковача болести, корова и штеточина у усевима. Што мање штета то више хране за милијарде људи, захваљујући успешној зашитити биља. На овом студијском програму доступна су два модула:

1. МОДУЛ ЗАШТИТА ПОЉОПРИВРЕДНИХ ПРОИЗВОДА, ЗДРАВЉА ЉУДИ И ЖИВОТИЊА
  2. МОДУЛ ЗАШТИТА БИЉА

Зашто уписати студијски програм Фитомедицина?

Знање стечено на овом реномираном смеру са традицијом старом више од пола века, пружа актуелна знања и праксу у успешном препознавању и решавању проблема из области заштите биља, пољопривредних производа, као и заштите здравља људи, животиња и животне средине.

Шта ће студенти учити током студија?

Студијски програм Фитомедицина се састоји од два модула. На модулу Заштита биља студенти уче како да на правилан начин препознају и примене мере контроле проузроковача болести, штеточина и корова у циљу добијања што квалитетнијих и конкурентских пољопривредних производа при чему је економска добит загарантована. Модул Заштита пољопривредних производа, здравља људи и животиња пружа знање, вештине и способности из области одрживог управљања заштитом животне средине и природним ресурсима.

Где студенти могу да се запосле након завршетка студија?

Дипломирани инжењери смера Фитомедицина могу да се запосле и успешно изграде своје каријере као саветодавци у државним или приватним саветодавним и инспекцијским службама, на пољопривредним газдинствима, у хемијским компанијама, лабораторијама, семенским кућама, пољопривредним апотекама, факултетима, институтима као и у области дезинфекције, дезинсекције и дератизације.

Више информација о овом студијском програму можете пронаћи на:

Инстаграм: https://www.instagram.com/fitomedicina.ns/